מאמרים

 • מכתב תודה

 • הנגיף שעומד להיכחד מן העולם – הארץ

  הנדבקים בנגיף הפטיטיס C – כ-150,000 איש בישראל – נמצאים בסיכון למחלות כבד קשות. לא בכדי מה שעמד במרכז דיוני ועידת סל הבריאות הן תרופות חדשות שמחסלות אותו לחלוטין וקרוב היום שבו יוכרז כהיסטוריה.

 • הדבקה הנה אחת מהשאלות השכיחות של הפונים אלינו .הפונים שואלים על הדבקה במסגרת יחסים מין בין זוגות נשואים ולא נשואים,מגע עם חולה או עם חפצים שהיו בשימושו וכו' . 

   

  HEPATITIS AND STIGMA

   

 • ד"ר מרגלית לורבר, מומחית באימונולוגיה קלינית, מרצה, חוקרת ורופאה בתחום רפואת HIV
  רמב"ם – הקריה הרפואית לבריאות האדם, הפקולטה לרפואה – הטכניון, חיפה


  בין כלל נשאי HIV באירופה, ארה"ב ואוסטרליה כל אדם רביעי נושא גם את אחד מנגיפי הכבד- Hepatitis B (HBV)או Hepatitis C (HCV) ולעתים גם את שניהם. מאז הכנסת הטיפול האנטי-רטרוויראלי (HAART) בשנת 1996 חלה ירידה דרמטית בתחלואה ובתמותה של נשאי HIV ובמדינות המערב, בהן יש טיפול זמין וחופשי לנשאים, מהווה היום איידס מחלה כרונית שניתן לחיות איתה שנים רבות. 
  מאידך, התחלואה והתמותה ממחלות כבד נגיפיות בנשאי HIV עולה ויחד אתן הולכת וגוברת המודעות לשילוב של שניים או שלושה נגיפים באותו חולה.
  HCV ו HIV- מועברים באופן דומה, אם כי שני הנגיפים מועברים ביעילות שונה בתלות בצורת ההדבקה. בעוד ששני הנגיפים מועברים ביעילות גבוהה דרך מגע של דם עם דם, HCV מועבר בשכיחות נמוכה מאד ביחסי מין לעומת HIV. יחד עם זאת, לאחרונה עולה מספר הדיווחים על העברה של נגיף ההפטיטיס C בקרב הומוסקסואלים הנושאים את נגיף ה- HIV. 

© כל הזכויות שמורות לחץ - ארגון ישראלי לבריאות הכבד, 2014, אתר זה מיועד למבקרים ממדינת ישראל, מעל גיל 18 בלבד.
Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter