פריצת הדרך המשמעותית וכניסת תרופות החדשות לטיפול בזיהום כרוני בנגיף ההפטיטיס C המעלים באופן משמעותי את הסיכוי לריפוי מלא מהנגיף.

הפטיטיס C – טיפול הכלול בסל הבריאות יביא סוף למחלה

_________________

פרופ' זיו בן ארי, מנהלת המרכז למחלות כבד, מרכז רפואי שיבא, תל השומר

בשנתיים האחרונות נכנסו לשימוש לסל הבריאות בישראל תרופות חדשות ופורצות דרך לטיפול במחלה. התרופות הנקראות  "Direct Acting Antiviral Agents " פועלות ישירות כנגד הנגיף ופוגעות במעגל החיים שלו.  התרופות מעלות באופן משמעותי את הסיכוי לריפוי מלא מזיהום בנגיף. טיפול חדשני זה ויעילותו הגבוהה מהווה אירוע היסטורי בתולדות הרפואה בעולם. לתרופות אלה יתרונות רבים:  הן ניטלות בדרך פומית , הן פעילות כנגד כל  הזנים (גנוטיפים) של נגיף ההפטיטיס C, יש להן יעילות אנטינגיפית יעילה ביותר ועל כן משרות ריפוי מלא בקרב יותר מ– 97% מהמטופלים, תופעות הלוואי מעטות וקלות והן ניתנות למשך תקופת זמן קצרה של 12- 8 שבועות ברוב המקרים. סל הבריאות בצעד חסר תקדים אישר בשנת 2018 את הטיפול בתרופות החדשות בחולים עם הפטיטיס C  בכל הזנים ובכל דרגת חומרה של המחלה, כלומר כל חולה עם הפטיטיס C בישראל, רשאי היום לקבל את הטיפול האנטינגיפי החדש. אתור הנשאים בישראל ומתן הטיפול האנטינגיפי החדש יביא למיגור המחלה תוך עשור בישראל.

לסיכום פריצת הדרך המשמעותית וכניסת תרופות החדשות לטיפול בזיהום כרוני בנגיף ההפטיטיס C המעלים באופן משמעותי את הסיכוי לריפוי מלא מהנגיף.

חברו אלינו ברשתות החברתיות

כבד לכם? צרו קשר

עמותת חץ – ארגון ישראלי לבריאות הכבד
03-6939333

© כל הזכויות שמורות לחץ - ארגון ישראלי לבריאות הכבד, 2014, אתר זה מיועד למבקרים ממדינת ישראל, מעל גיל 18 בלבד.
Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube