לי זה לא יקרה

שלום רב
עמותת חץ הצילה את חיי
אני כותבת בהתרגשות רבה. תודה על העמותה שנתן לי את האפשרות לשטף אחרים בשמחתי.
אני אישה בריאה שכמעת לא הלכה לרופאים ב40 שנה, עד שיום אחד ראיתי כתבה של העמותה בעיתון, איפה שהיה כתוב שכל מי שקיבל מנות דם לפני 92 חייב להיבדק להפטיטיס….חשבתי "אני שמרגישה כל כך טוב …" אבל בעלי שכנע אתי להיבדק בכל זאת
כאשר קיבלתי את התוצאה העולם שלי התפרק, קראתי באינטרנט על הטיפול ועל תופעות לוואי ופחדתי נורא, חשבתי שלא יוכל לעבוד,שלא יוכל לתפקד וכל מיני מחשבות שליליות במשך חודש עד ש…….. התקשרתי עם אנשי העמותה והכול השתנה ! נקודת הריאה שלי השתנתה. קיבלתי את הכוחות כדי להתמודד עם המחלה והטיפולים ולהמשיך את החיים גם ברגעים הקשים

היום אני בריאה, אין לי כבר הפטיטיס סי ורק בגלל העמותה!
גיליתי את המחלה בגלל הפרסום של העמותה והיו לי כוחות להמשיך את הטיפול עד הסוף בגלל העמותה.
תודה תודה תודה תודה תודה תודה
א.ש.

לטוב או למוטב

חזרתי משליחות בחו"ל. השנה 1994, במבצע התרמת דם במקום עבודתי התנדבתי לתרום מנת דם.
הייתי אז בת 35 , אישה בריאה, מלאת מרץ עובדת במשרה מלאה במקום עבודה מסודר ובעלת משפחה לתפארת.
זמן מה לאחר אותו יום התרמה, קיבלתי להפתעתי, מכתב מבנק הדם שנמצאו בדמי נגיפים של הפטיטיס c . עניין המצריך בדיקה. במכתב נוסחה בקשה שלא אתרום יותר דם ואיחולי רפואה שלמה.
"סליחה זו טעות, זאת לא אני…" זה מה שעבר בראשי כשקראתי את השורות הללו ומאחר ולא היה לי שמץ של ספק שבריאותי תקינה, הייתי משוכנעת שאכן נפלה כאן טעות. בדקתי שוב ושוב את מס' תעודת הזהות ולדאבוני , שום טעות – זאת אני.

עד אותו יום לא ידעתי כלל על קיומה של המחלה ומשמעויותיה ובשלב הזה גם לא הבנתי שהשורות הללו שנראו תמימות לכאורה, הכניסו אותי באחת למסע ארוך שההשלכות שלו על חיי היו ועודן הרות גורל.

לקריאת הסיפור המלא לחצו כאן

—————————————————————————

בספטמבר 2001 התקשר אלי רופא המשפחה שלי אחרי בדיקת דם שיגרתית. הוא יידע אותי שתוצאות בדיקות תפקוד הכבד שלי גבוהות באופן חריג ושהוא הזמין סבב שני של בדיקות דם כדי לראות אם זו רק סטייה. תוצאות הסבב השני נשארו זהות. כעבור יותר משנה של אי-וודאות ובדיקות והצקות מכל כיוון אפשרי בגופי, במרץ 2003 איבחנו אצלי כולנגיטיס טרשתית ראשונית (PSC בלועזית). גופי דוחה את דרכי המרה שלי וגורם לצלקות וחסימות של זרימת מיצי המרה, וכתוצאה נוצרים דלקת וצילוק של הכבד.

לקריאת הסיפור המלא לחצו כאן